725 934 834

Proč bydlet s námi?

Zdravé bydlení v pasivním nadstandardu pro nás není jen prázdný pojem. Je základem naší filozofie, za kterou si pevně stojíme. Nestavíme jen domy. Vytváříme lidem skutečné domovy. A věříme jim natolik, že v nich bydlí nejen naši klienti, ale i my sami. V Ejpovicích jste našimi sousedy!
„Naší specializací jsou pasivní domy, které ve spojení se špičkovými technologiemi, nadstandardním materiály a výjimečnou kvalitou provedení stavby přináší nespočet výhod pro své majitele.“

Zdravé bydlení

Zdravé klima bez prachu a pylu

Nastavitelná vlhkost vzduchu

Maximální komfort

Důmyslně řešené interiéry

Lokalita plná zeleně

Úspora nákladů

Minimální náklady na vytápění

Obnovitelné zdroje energie

Šetrnost stavby

Nízká zátěž životního prostředí

Náskok díky moderním technologiím

Zdravé klima bez prachu a pylu

Čerstvý vzduch z venku prochází do domu přes prachové a pylové filtry. Výskyt prachu, nečistot a dráždivých alergenů je tak v našich domech téměř omezen. Kvalitní zateplení a technologie řízeného větrání s rekuperací tepla udržují příjemné vnitřní klima v zimě i v létě, aniž byste potřebovali klimatizaci.

Nastavitelná vlhkost vzduchu

Optimální hladinu vlhkosti společně s nízkou hladinou škodlivého CO2 udržuje systém automatického větrání, který ji průběžně kontroluje pomocí speciálních čidel. V našich domech se nemnoží plísně, roztoči ani bakterie. Celý systém je nepostradatelný pro celodenní přísun čerstvého vzduchu.

Důmyslně řešené interiéry

Vnitřní dispozice našich domů jsou promyšleny do posledního detailu. Maximální pohodlí zajistí kvalitní přírodní materiály, dostatek úložných prostor, prostorné místnosti nebo dostatečné prosklení na všechny světové strany

Lokalita plná zeleně

Hlavním kritériem pro výběr této lokality byla nespoutaná příroda v těsné blízkosti budoucí výstavby s možností plnohodnotného volnočasového vyžití, které Vám přilehlá přírodní rezervace nabízí.

Minimální náklady na vytápění

Naše pasivní domy a energeticky pasivní domy dokážou uspořit až 85 % nákladů na vytápění oproti běžným novostavbám. Takto nízké spotřeby dosahujeme díky optimálnímu využití sluneční energie, špičkovým izolacím a teplovzdušnému vytápění s rekuperací tepla.

Obnovitelné zdroje energie

K běžně nakupované elektrické energii z distribuční sítě využíváme přírodní obnovitelné zdroje jako jsou například fotovoltaické panely pro výrobu elektrické energie, solární panely pro ohřev užitkové vody nebo teplovzdušné vytápění pro výrobu tepla.

Nízká zátěž životního prostředí

Provoz našich pasivních domů zatěžuje přírodu až 5x méně než běžná výstavba. Používáním moderních technologií a přírodních zdrojů snižujeme spotřebu energií na minimum a dosahujeme výrazného snížení škodlivých emisí do ovzduší.

Náskok díky moderním technologiím

Vzhledem k použití nejmodernějších technologií a špičkových materiálů můžeme nabídnout opravdu luxusní pasivní domy. Díky zdravému vnitřnímu prostředí a promyšleným dispozicím poskytnou maximální komfort celé Vaší rodině. Zároveň šetří životní prostředí i Vaši peněženku.

Výhody nízkoenergetického bydlení

DOMY BĚŽNÉ V 70. - 80. LETECH SOUČASNÁ NOVOSTAVBA NÍZKOENERG. DŮM PASIVNÍ DŮM
Charakteristika
Zastaralá otopná soustava, zdroj tepla je velkým zdrojem emisí; větrá se pouhým otevřením oken, nezateplené, špatně izolující konstrukce, přetápí se Klasické vytápění pomocí plynového kotle o vysokém výkonu, větrání otevřením okna, konstrukce na úrovni požadavků normy Otopná soustava o nižším výkonu, využití obnovitelných zdrojů, dobře zateplené konstrukce, řízené větrání Řízené větrání s rekuperací tepla, vynikající parametry tepelné izolace, velmi těsné konstrukce
Potřeba tepla na vytápění [kWh/(m2a)]
Většinou nad 200 80 - 140 Méně než 50 Méně než 15

Řízené větrání s rekuperací tepla

Nadstandardní součást Vašeho domova

Větrání v našich domech je automaticky řízené počítačovým systémem. Jejich obyvatelé se tak nemusí starat o pravidelné otevírání oken a do domu jim přitom bez jakéhokoliv průvanu stále proudí čerstvý vzduch, který zajišťuje dostatek kyslíku pro každodenní aktivity i kvalitní spánek. Zabraňuje také problémům, které se vyskytují v běžných domácnostech – vysoké hladině oxidu uhličitého, zvýšené vlhkosti vzduchu a s ní spojenému výskytu plísní. Řízené větrání tak má příznivý vliv na zdraví, fyzickou i psychickou kondici. Zvlášť významně vnímají pozitivní vliv zdravého prostředí v pasivním domě lidé s alergiemi, ekzémy a astmatem.

Systém řízeného větrání s rekuperací tepla slouží k zajištění optimální výměny vzduchu v domě a minimalizaci tepelných ztrát při větrání. Větrání zajišťuje přísun čerstvého vzduchu bez hluku nebo průvanu a pomocí speciálních filtrů jej zbavuje nečistot a prachu z vnějšího prostředí.

Přiváděný vzduch je následně ohřátý vnitřním provozem domu - teplem (spotřebiče, lidské tělo, slunečními paprsky, vařením), které je následně odváděno z interiéru do rekuperačního výměníku, který zajistí předání tepla přiváděnému vzduchu. Čerstvě přiváděný vzduch tak získá příjemnou a stabilní teplotu, která zajistí příjemné a komfortní prostředí pro bydlení.

Řízené větrání

Čerstvý vzduch po celý rok

Nízká hladina škodlivého CO2

Optimální vlhkost 35-55 %

Vnitřní klima bez pylu a plísní

Stabilní vnitřní teplota po celý rok

Úspora na vytápění až 20 000 CZK

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

2018 - 2022 © DOMY EJPOVICE